Chemex Kávovar na 6 sálku, drevený korzet

Chemex Kávovar na 6 sálku, drevený korzet

4940

Nové

Skladem

1 221 Kč

Před 1 231 Kč

-10 Kč

Zlevněno!
0.8 Kg

Výrobce
HARIO
HARIO
Více info

CHEMEX ®

Jak připravit nejlepší šálek  

Stejně jako všechny dobré věci, tak i plná chuť vyžaduje určitý čas. CHEMEX ®  je kávovar který vyextrahuje pouze ty látky, které jsou důležité pro bohatou chuť a vůni kávy.

 

Krok 1: Mletí kávy pro Chemex

Vyberte si svou oblíbenou zrnkovou kávu a umelte ji do středně hrubé mletí.  (doporučuje se hrubost cukru krystal)

Tip: Doporučujeme používat mlýnek s mlecími kameny, protože mletí kávy je rovnoměrné, což přispívá k ještě lepší a plnější chuti kávy v šálku.

Krok 2: Filtr up

Stočte Chemex ® kávový filtr do tvaru kužele tak, že na jedné straně kužele má tři vrstvy, a vložte do horní části Chemex ® kávovaruHustá (třívrstvá) část by měla doléhat na stěnu výlevky.

Tip: Přelijte filtr teplou vodou, čímž ho opláchnete a předehřejte. Jakmile voda přeteče, vyjejte ji při zachování filtru přilehlého ke stěně nálevky.

Krok 3: Dávkování

Nadávkujte jednu plnou lžíci čerstvě mleté kávy na každých 150 mm. (doporučeno 6 gramů na 100 mm) Nadávkujte více, pokud dáváte přednost silnější kávě. CHEMEX ® proces eliminuje hořkost.

Krok 4: Nechat rozvinout aroma

Poté, co jste přivedli odpovídající množství vody k varu, sejměte ji ze zdroje tepla . 
Nalejte malé množství vody nad kávovou sedlinu a počkejte asi 30 sekund aby se vůně co nejvíce rozvinula .

Tip: Doporučená teplota je asi 93 °C.

Krok 5: Zalívání 

Poté, co se rozvine aroma pomalu zalívejte horkou vodou kávu , při zachování hladiny vody zhruba 1 cm pod horní okraj CHEMEX ®.

Krok 6: Ukončení

Pomalu dolijte zbývající vodu krouživými pohyby z důvodu rovnoměrného zalití.

Krok 7: Vyhození filtru

Jakmile je káva vyextrahovaná, vyjměte filtr a vyhoďte. Můžete využít váš kompost.

Krok 8: Vychutnejte si perfektní šálek kávy

Nalijte si svou čerstvě vyrobené kávu do šálku a dopřejte si jedinečné chuti.

Udržujte v teple

S cílem udržet si kávu teplou, můžete umístit CHEMEX ® přímo na sklokeramický nebo plynový sporák na mírný plamen. Máte-li klasický elektrický sporák, musíte pod CHEMEX ® použít drátěnou mřížku, aby se zabránilo jeho poškození. Ujistěte se, že je dostatek kávy v karafě, aby nedošlo k vyvření vody.

Udržuj v čistotě

Po každém použití pečlivě CHEMEX ® vyčistěte. Odstraňte dřevěnou rukojeť a pokračujte v ručním mytí teplou vodou s mycím saponátem, nebo umístěte kávovar bezpečně v myčce nádobí.


 

Perfektní spařování

Zaléváním kávy v CHEMEX ® kávovaru vaše umění nekončí Naše CHEMEX ® 2-Quart Water Kettle mají ideální varnou plochu pro přenos teploty a elegantní tvar. Jsou vyrobený z tlustostěnného žáruvzdorného skla, ploché dno konvice zajistí rovnoměrnou teplotu varu a proces vaření. Unikátní silikonová zátka udržuje vařící vodu na maximální teplotě, zatímco odvětrává páru, takže hrdlo zůstává chladné na dotyk pro další bezpečnou manipulaci.

Varování: Nepokládejte CHEMEX ® konvice na ohřev vodu přímo na elektrické varné desky. Použijte nerezovou drátěnou mřížku (TKG) , aby se zabránilo poškození/prasknutí konvice či osobní újmě.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

27 dalších produktů ve stejné kategorii: